BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leváltják az OAH és az atomerőmű vezetőit?

2003. június 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az RTL Klub és a Tv2 híradóinak értesülései szerint a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) elmarasztaló jelentése miatt a kormány leváltja a Paksi Atomerőmű Rt., valamint az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) vezetőit. A magyar vezetők mellett a paksi üzemzavarért a tisztítótartályt működtető francia céget is hibáztatják a NAÜ szakemberei. A napokban befejezett vizsgálat szerint mind az OAH, mind pedig a paksi vezetés túlságosan bízott a rendszer tervezésére, irányítására és üzemeltetésére kiválasztott vállalkozóban. Emellett az OAH a szükségesnél kevésbé szigorúan végezte el a rendszer felülvizsgálatát és értékelését. A Tv2 Tények hírműsorának információja szerint egyébként már keresik az új vezetőket.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet