Az RTL Klub és a Tv2 híradóinak értesülései szerint a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) elmarasztaló jelentése miatt a kormány leváltja a Paksi Atomerőmű Rt., valamint az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) vezetőit. A magyar vezetők mellett a paksi üzemzavarért a tisztítótartályt működtető francia céget is hibáztatják a NAÜ szakemberei. A napokban befejezett vizsgálat szerint mind az OAH, mind pedig a paksi vezetés túlságosan bízott a rendszer tervezésére, irányítására és üzemeltetésére kiválasztott vállalkozóban. Emellett az OAH a szükségesnél kevésbé szigorúan végezte el a rendszer felülvizsgálatát és értékelését. A Tv2 Tények hírműsorának információja szerint egyébként már keresik az új vezetőket.
