A földgázellátásról szóló új törvényben lévő, a Magyar Energia Hivatalról (MEH) szóló részek nem erősítik, hanem gyengítik a hivatal pozícióját és függetlenségét - jelentette be Kaderják Péter, a szervezet elnöke. Az új törvény szerint ugyanis a hivatal elnökét és elnökhelyettesét „a törvényben meghatározott egyéb ok” miatt is fel lehet menteni - a villamos energiáról szóló törvényben szereplő okok mellett -, így az elnök szerint a hat évre szóló mandátumot tulajdonképpen bármikor meg lehet szüntetni. Az új gáztörvény egyik paragrafusa augusztus elsejével meg is szünteti a mostani elnök jogviszonyát, ugyanis ettől az időponttól számított 15 napon belül új pályázat kiírását írja elő a MEH elnöki pozíciójára. Kaderják mindezek miatt levél írását tervezi a köztársasági elnöknek vagy az Alkotmánybíróságnak címezve.
