BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiéleződött a PM és Arnold viszonya

2003. március 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hivatalából tegnap távozó Arnold Mihály altábornagy, a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) országos parancsnoka a tisztség átadását követő sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta, hogy választások után számos támadás érte mind a VPOP-t, mind személyét. A szervezet és a Pénzügyminisztérium (PM) között az utóbbi időben nem volt felhőtlen a kapcsolat. Arnold kijelentette, bár a pénzügyminiszter tavaly - a nyugdíjkorhatár elérésekor - további öt évvel meghosszabbította szolgálati idejét, de már akkor sem gondolta, hogy kitölti ezt az időt. Korábban arra készült, hogy az EU-csatlakozásig irányítani fogja a szervezetet. Ez azonban meghiúsult. A jövőben várható a VPOP és a vámszervezet informatikai rendszerének korszerűsítése - hangoztatta László Csaba pénzügyminiszter, aki szerint a VPOP beszedési feladatai az EU-csatlakozás után Brüsszel számára még fontosabb lesznek, hiszen a bevételek 75 százaléka az EU-hoz kerül. Tavaly a vámhivatal által beszedett teljes összeg több mint 2000 milliárd forint volt.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy VPOP-nál milyen átalakítást hajtanak végre. Arnold elmondta, hogy készült egy részletes terv a szervezet átalakítására - ebben nem szerepelt leépítés -, véleménye szerint a jelenlegi létszámra szükség van. Jelentős problémának nevezte, hogy létszámigényes feladatokra nem kapott embereket: ilyen a bűnüldözés, a belső és külső ellenőrzés, ami az EU-ban is nagyobb hangsúlyt kap. A tervezeteket már az új parancsnok terjesztheti elő a PM-nek, ám azokat még át kell tekintenie.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet