BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugdíjba vonul az országos vámparancsnok

2003. március 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Április elsején nyugdíjba vonul Arnold Mihály, a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) országos parancsnoka - derül ki a pénzügyi tárca közleményéből. A közlemény szerint Arnold utódja Nagy János pénzügyőr dandártábornok lesz. Jelenleg Nagy János az Európai Csalás Ellenes Hivatal (OLAF) magyarországi koordinációs irodájának a vezetője, továbbá a PM Pénzügyi Ellenőrzések Főosztályának megbízott vezetője.
Arnold Mihályt saját kérésére mentik fel április elsejétől. Az altábornagy a leghosszabb ideje posztján lévő országos vezető, az Antall-kormány idején nevezték ki a VPOP élére. A Horn-kabinet idején - amikor az APEH és a VPOP közös irányítás alá tartozott - az összevont testületnek helyettes vezetője volt.
Tavaly májusban, az Orbán-kormány utolsó napjaiban Varga Mihály még pénzügyminiszterként 2007-ig hosszabbította meg az országos parancsnok kinevezését, mondván, hogy a munkáját közmegelégedésre végzi. László Csaba jelenlegi pénzügyminiszter az elmúlt év júniusában erősítette meg beosztásában, közölve, hogy ahol jó szakmai tevékenység folyik, ott nincs szükség változtatásra. A vám- és pénzügyőrség egyébként az elmúlt évben 2164 milliárd forintot fizetett be különböző jogcímeken a központi költségvetésbe, az idén a büdzsé 2380 milliárd forintot vár a fináncoktól.
Az altábornagy tavaly márciusban érte el a hivatásos szolgálat törvényben meghatározott felső korhatárát, ám akkor - kérésére - szolgálati viszonyát a férfiak öregségi nyugdíjkorhatáráig meghosszabbították.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet