BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon nem kell a gázmaszk

2003. március 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gázálarcok magyarországi forgalma az iraki háborús helyzet ellenére sem nőtt - tudtuk meg military öltözékeket és eszközöket forgalmazó kiskereskedőktől. Egyikük szerint legutóbb akkor nőtt az ilyen eszközök forgalma, amikor az Egyesült Államokban kitört a lépfene-hisztéria. Akkor átlagosan 20 százalékkal több maszkot értékesítettek. Az eszközhöz minden további nélkül hozzá lehet jutni a katonai ruhákat és felszereléseket árusító úgynevezett military shopokban. Maszkból nagy a választék, a legolcsóbb 2-3 ezer forintostól egészen a legmodernebb 150 ezer forintosig minden kapható. A boltosok szerint a legolcsóbbak legfeljebb madárijesztőnek jók, ezek általában a polgári védelemtől leselejtezett felszerelések. Ha valaki komolyan szeretné megőrizni egészségét - például permetezés közben -, annak 30-40 ezer forintos felszerelést ajánlanak, ettől a kategóriától lehet valódi gázálarcról beszélni. Egy komplett vegyifegyver-védőruha több százezer forintba kerülhet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet