BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszhat az M30-as autópálya átadása

A NAPI Gazdaság értesülései szerint ebben az évben vélhetően nem készül el az M3-ast Miskolccal összekötő M30-as autópálya. A kivitelezést továbbra is az Emőd és Felsőzsolca közötti pálya nyomvonalába eső területek kisajátítása hátráltatja, a földtulajdonosok egy része ugyanis továbbra sem fogadja el a felkínált vételárat.

2003. január 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az M3-ast Miskolccal összekötő M30-ast a tervek szerint ez év november 30-án kellene átadniuk a kivitelezőknek - a Vegyépszer-Betonút párosnak - ám valószínű, hogy az átadás a jövő évre csúszik. Értesülésünket a Nemzeti Autópálya (NA) Rt.-nél megerősítették: egyre kevesebb a lehetőség a beruházás szerződés szerinti határidejének betartására.
Az út nyomvonalába eső földek kisajátítását a Borsod-Invest Kft. végzi, a cégnek több mint 340 hektár területet kell átadnia a kivitelezőknek, ám sok földtulajdonossal nem tudtak megegyezni, főleg a vételárban. Tudomásunk szerint Miskolc körzetében ötvenhat, Sajóládon pedig négy hektárt várhatóan csak kisajátítással tud megszerezni a társaság csaknem százhatvan tulajdonostól, akik nem akarják elfogadni a négyzetméterenként kétszáz forint körüli összeget, 500-700 forintot tartanak reálisnak.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet