BUX 138952.46 0,96 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult a forgalom az M3-ason

Csütörtök délután megindult a forgalom az M3-as autópálya Füzesabony és Polgár közötti szakaszán, valamint a szintén most megépült M30-as egy 5,5 kilométeres szakaszán. Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter szerint ez volt az utolsó olyan út, amelyet versenyeztetés nélkül építettek.

2002. december 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mostani kivitelezést több mint két évvel ezelőtt, 2000 augusztusában kezdték. Magyarországon egyszerre, ilyen hosszúságban még soha nem épült autópálya. A beruházás, amelynek keretében az útpályán kívül 64 híd, közöttük az oszlári Tisza-híd, hét csomópont, illetve a 35-ös főút Polgárt elkerülő szakasza is megépült, mintegy 80 milliárd forintba került.
Egy ideig vélhetően a tegnap átadott M3-as és M30-as szakasz lesz az utolsó beruházása a Vegyépszer Rt., a Betonút Rt. és a Magyar Hídépítő Konzorcium alkotta Magyar Autópálya Építő Konzorciumnak. A konzorcium résztvevői ugyanis - információk szerint, kizáró körülmények miatt - nem tudtak eddig referenciaként felmutatni kétszer tíz kilométer befejezett autópályát, és így a már kiírt tendereken nem indulhattak.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet