BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetvenmilliárddal több szabad forrás

2002. december 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma szavaz a parlament a jövő évi költségvetésről szóló törvény tervezetéhez benyújtott módosító indítványokról. Jövőre az önkormányzatoknál az ideihez képest mintegy 70 milliárd forint többletbevétel maradna szabad forrásként, ám azok a kistelepülési önkormányzatok, amelyek továbbra sem tudják a bevételeikből finanszírozni a kiadásaikat, egy felülről nyitott, 2,5 milliárd forinttal felálló alap támogatását vehetik igénybe - mondta Burány Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) politikai államtitkára tegnap. A jobb helyzetben lévő önkormányzatok esetében a helyi iparűzési adó legfeljebb 80 százalékát vonhatják el, majd ebből 6 milliárd forintot megkapnának fejlesztési forrásként.
A kormány átvállalja a BKV és öt vidéki nagyváros közlekedési cégének mintegy 41 milliárd forintnyi adósságát, valamint 5 milliárd forinttal hozzájárul a rendőrség dologi kiadásainak finanszírozásához. Burány szerint az átcsoportosítások nyomán a jövő évi költségvetés bevételi és kiadási főösszege is néhány milliárddal növekszik, de az államháztartás hiánya nem változik, ez a tervezet szerint 2003-ban a GDP-hez mérten 4,5 százalék lesz. A PM várakozásai szerint a költségvetés idei hiánya a GDP több mint 8 százaléka lesz, de nem éri el a 9 százalékot - tette hozzá Burány.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet