Az újonnan felállított Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium egyes szakterületeit új helyettes államtitkárok irányítják majd, s februárig létrejön az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Hivatal, amely a tárca középszintű operatív szakmai feladatait veszi át - jelentette be Kóródi Mária miniszter. A hatósági feladatok, a jogszabály-értelmezések a hamarosan megalakuló Országos Környezetügyi Főfelügyelőséghez tartoznak majd, a Környezetgazdálkodási Intézet pedig megszűnik. A műszaki fejlesztéssel és mérésekkel kapcsolatos feladatok a most létrehozott Környezetügyi és Vízgazdálkodási Kutató Rt.-hez fognak tartozni. Kóródi új EU-integrációs közigazgatási államtitkár kinevezését is javasolja.
