BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét piros a Betonútnak

2002. október 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az NA Rt. tegnap eredményt hirdetett az M7-es autópálya 8,8 kilométeres Becsehely-Letenye közötti szakaszának és az M70-es autóút 18,6 kilométeres, Letenye-Tornyiszentmiklós közötti szakaszának építésére kiírt közbeszerzési eljárás részvételi szakaszában. A megbízásra négy ajánlat érkezett, közülük az NA három jelentkezést fogadott el: a Strabag Építő Kft.-ét, az Országhatár Konzorciumét és az „M7-M70 Letenye 2002” Közös Vállalkozásét. Az Országhatár Konzorcium vezetője a francia Vinci Construction S. A. tulajdonában lévő Hídépítő Rt., tagja pedig a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. A Letenye-konzorciumot a szintén francia Colas S. A. magyarországi érdekeltségei alkotják: az Egút Egri Útépítő Rt. és a Debreceni Magas-, Mély- és Útépítő (Debmút) Rt. A Betonút önálló jelentkezését az előző, az M3-as továbbépítésére kiírt közbeszerzési pályázathoz hasonlóan, az NA most sem fogadta el. Valószínűleg nem felelt meg a kiírásnak a Betonút referenciája, amely az időközben megszerzett Betonútépítő Nemzetközi Rt. által az M3-as korábbi szakaszának kivitelezése volt.
Az NA előző két közbeszerzési pályázatán, az M3-as Polgár és Görbeháza közötti, valamint az M7-es Balatonszárszó-Ordacsehi szakaszára kiírt eljárásain szintén csak a Strabag önálló, valamint a Hídépítő-Betonút és az Egút-Debmút közös jelentkezését fogadta el.
Az NA ezen útszakaszok építésére nyáron kiírt pályázatain az Egút, a Strabag, a Hídépítő és a Betonút nyújtotta be a legkedvezőbb árajánlatokat. Ezek összesített értéke 109,4 milliárd forint volt.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet