BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A biztosítók nem támogatják az ügynökök munkaviszonyát

Az érintett cégek szerint az európai gyakorlattal ellentétes lenne, ha a biztosítókat arra köteleznék, hogy munkaviszonyban alkalmazzák ügynökeiket. A társaságok szerint az ügynökök vállalkozói formában történő munkavégzésére 1993-ban a változást most leginkább követelő Munkaügyi Minisztérium is rábólintott.

2002. október 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai biztosítótársaságok szerint a jelenlegi európai gyakorlattal kerülne szembe a Munkaügyi Minisztérium akkor, ha arra kötelezné a biztosítókat, hogy ügynökeiket a jövőben munkaviszonyban foglalkoztassák. A biztosítók képviselői szerint a többes ügynökök esetében egyszerűen megoldhatatlan, hogy munkaviszonyba kerüljenek valamely társasággal. Az egyes ügynökök esetében pedig a szabad elvándorlást akadályozná meg, ha az ügynökök csak a munkaviszonyból származó felmondási szabályok betartásával dönthetnének úgy, hogy más biztosító termékeit kínálják.
Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a vállalkozó ügynök messze a legjobban eredményorientált forma. A kényszervállalkozások korában ez valóban gondot jelenthet a munkaügyi hatóságoknak - ismerik el a biztosítók, ám szerintük a természetes kiválasztódás még mindig jobb megoldás, mint ha ők maguk kényszerülnének a jobban és a kevésbé jól teljesítő munkatársakat vegyes rendszerben fizetni. Ez ugyanis szerintük mindenképp költségeik számottevő megugrásával és ezzel együtt a biztosítási díj emelésével járna.
N. L. N.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet