Együttműködési megállapodást írt alá szerdán az Országgyűlés Hivatala és az Állami Számvevőszék (ÁSZ), amelynek értelmében az ÁSZ jelentései az Országgyűlés informatikai hálózatán keresztül is elérhetőek lesznek és adatbázist hoznak létre, amelyben összegyűjtik a két intézmény államháztartással kapcsolatos információit. Kovács Árpád, az ÁSZ elnöke újságírók előtt kijelentette, hogy megfelelő politikai támogatás esetén már a közeljövőben létrejöhet a nagy összegű állami kifizetéseket vizsgáló csoport, amely az Országgyűlésben politikai vihart felvert ügyeket venné górcső alá. A csoport létrehozása megoldható az ÁSZ jelenlegi szervezeti keretein belül, pótlólagos költségvetési támogatás nélkül is, de ebben az esetben számolni kell az éves munkaprogram lassulásával, csúszásával - tudta meg a NAPI Gazdaság Divinyi Pétertől, az ÁSZ szóvivőjétől.
A számvevőszék két alelnöki posztja továbbra is betöltetlen, miután a parlamenti pártok eddig nem tudtak megegyezni a személyi kérdésekben. Az ÁSZ alelnökeit jelölő parlamenti testületbe a Fidesz várhatóan az önkormányzati választások után küld tagot. Az alelnökök hiánya az ÁSZ mindennapi működését nem nehezíti számottevő mértékben, ugyanakkor jelentős terheket ró az elnökre, hiszen a parlamentben csak az alelnökök helyettesíthetnék az ÁSZ vezetőjét - közölte a szóvivő. A számvevőszék jelenlegi feladatai közül Divinyi kiemelte a budapesti önkormányzat utóvizsgálatát, a KDNP és a Munkáspárt ellenőrzését, valamint a bíróságok gazdálkodásának vizsgálatát.
S. M.
