BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kéthetes szünet lesz a választások előtt

Megkezdte őszi ülésszakát az új összetételű Országgyűlés. A miniszterelnök a kormány száznapos programjának megvalósítását sikeresnek, az ellenzék viszont a végrehajtást hiányosnak minősítette. Az október 20-ai önkormányzati választások előtt kéthetes szünetet tart a parlament.

2002. szeptember 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parlament őszi ülésszakát Medgyessy Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg. Medgyessy a száznapos programot sikeresnek minősítette, ennek végrehajtását az elmúlt évtized legnagyobb és legátfogóbb szociális igazságtételének nevezte. Az Országgyűlés költségvetési bizottsága 14 kormánypárti igen szavazattal, 4 ellenzéki tartózkodás mellett általános vitára alkalmasnak minősítette a 2001-2002. évi költségvetés 2001. évi zárszámadásáról szóló törvényjavaslatot.
Áder János, a Fidesz ügyvezető elnöke a százszázalékosként hirdetett kormányprogram ígéreteinek hiányos teljesítését rótta fel a kormányzó pártoknak.
A költségvetés tervezése még csak kezdeti szakaszában van, ám a kitűzött határidőre az előterjesztés az Országgyűlés előtt lesz - mondta László Csaba pénzügyminiszter. Az országgyűlés szavazott az őszi ülésszak munkarendjéről, eszerint az október 20-ai helyhatósági választások előtti két hétben nem lesz plenáris ülés. A jóváhagyott javaslat szerint az országgyűlés általában minden kedden és szerdán tart plenáris ülést, a bizottságok szerdán és csütörtökön dolgoznak.
(NAPI)

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet