A parlament őszi ülésszakát Medgyessy Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg. Medgyessy a száznapos programot sikeresnek minősítette, ennek végrehajtását az elmúlt évtized legnagyobb és legátfogóbb szociális igazságtételének nevezte. Az Országgyűlés költségvetési bizottsága 14 kormánypárti igen szavazattal, 4 ellenzéki tartózkodás mellett általános vitára alkalmasnak minősítette a 2001-2002. évi költségvetés 2001. évi zárszámadásáról szóló törvényjavaslatot.
Áder János, a Fidesz ügyvezető elnöke a százszázalékosként hirdetett kormányprogram ígéreteinek hiányos teljesítését rótta fel a kormányzó pártoknak.
A költségvetés tervezése még csak kezdeti szakaszában van, ám a kitűzött határidőre az előterjesztés az Országgyűlés előtt lesz - mondta László Csaba pénzügyminiszter. Az országgyűlés szavazott az őszi ülésszak munkarendjéről, eszerint az október 20-ai helyhatósági választások előtti két hétben nem lesz plenáris ülés. A jóváhagyott javaslat szerint az országgyűlés általában minden kedden és szerdán tart plenáris ülést, a bizottságok szerdán és csütörtökön dolgoznak.
(NAPI)
