BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghosszabbították az amerikai vámkedvezményt

2002. szeptember 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az USA 2002-es kereskedelmi törvényének hatálybalépésével továbbra is vámmentes marad az USA-ba irányuló magyar export. A csaknem 150 ország részére biztosított rendszer mintegy 4500 termék esetében nyújt vámkedvezményt. Ezt a Külügyminisztérium adatai szerint 2001-ben mintegy 370 millió dollár értékű magyar árunál használták ki, ez az USA-ba irányuló magyar kivitel negyedét tette ki. Változatlan exportstruktúra mellett idén 320 millió dollár értékű kivitel lehet kedvezményezett. A 2001. szeptember 30-án hatályát vesztett szabályozás az új törvény életbelépésével 2006. december 31-ig lesz érvényes, a hatálya pedig visszamenőleges. Így azok az amerikai cégek, amelyek 2001 szeptembere és 2002 augusztusa között a kedvezményezett csoportba tartozó magyar terméket importáltak és vámdepozitot helyeztek letétbe, az amerikai vámhatóságtól viszszaigényelhetik azt.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet