BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eva után is vagyonadó

2002. augusztus 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A folyamatos vagyongyarapodást is eva alá vonná a Pénzügyminisztérium - derült ki a tárca és a magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete közt tegnap tartott egyeztetésen. Az elképzelés szerint nem csak az előző adóévekben felhalmozott tőkenövekményt adóztatnák meg, hanem az eva bevezetését követően keletkező vagyont is. A különbség az, hogy míg az előző esetben 20+11 százalékos kötelezettséget kell leróni, addig az utóbbira a 15 százalékos adókulcs lenne érvényes. Az eva az áfát, a társasági és az osztalékadót, valamint a cégautó adót váltja ki a legfeljebb 10 millió forint éves árbevételű cégek esetében.
(NAPI)

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet