Azzal, hogy a Zalaegerszegi Football Club (ZTE FC) a horvát NK Zagreb csapatával szemben továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája (BL) selejtezőjében, a zalai gárda a folytatásban a jövő héten fogadhatja a világhírű Manchester United (MU) együttesét. A zalaegerszegi stadionban jelenleg is felújítási munkálatok folynak, a ZTE így a Puskás Ferenc stadionban - korábbi nevén a Népstadionban - fogadja Beckhaméket. Jelenleg is folynak a tárgyalások, de valószínűsíthető, hogy 18 millió forintba kerül a Puskás stadion kibérlése az MU elleni BL-selejtező mérkőzésre - tudtuk meg Lang Józseftől, a ZTE FC Rt. elnökétől.
Az átalakítás miatt jelenleg 28 ezer fő befogadására képes Puskás stadiont üzemeltető Sportfólió Kht.-vel kötendő szerződés értelmében a futballklubnak kell finanszíroznia a rendőrségi jelenlétet és a rendezőgárdát. A klubnál telt házra számítanak és a 18 millió forintos bérleti díjat is erre az esetre alkudták ki, de ha mégsem jönne össze a tervezett összeg, a szerződés szerint a ZTE-nek csak az árbevétel 22 százalékát kell kifizetnie - mondta Lang. A továbbjutással a ZTE több száz milliós pénzdíjat kap az Európai Labdarúgó Szövetségtől (UEFA), valamint megszerezte a jogot arra, hogy ha a csoportmérkőzések előtt búcsúzna a BL-től, az UEFA-kupában folytassa szereplését.
A klub idei költségvetése a 2001-2002-es idény 289 millió forintjáról 530 millió forintra nőtt, de Lang szerint ezzel is csak a magyar bajnokság élvonalának átlagát érik el. Az UEFA támogatása így jól jön a klubnak, amelynek idén 100 millió forintos reklám- és jegybevétel-kiesést is pótolnia kell pályája használhatatlansága miatt. A ZTE focistáinak ugyanis nem csak a már most tapasztalható hatalmas érdeklődés miatt kell Budapesten játszania az MU elleni mérkőzést: továbbra is folyik a klub által bérelt és neki otthont adó stadion átépítése. A beruházásra az új kormány a korábbi 720 millió forint után újabb 400 millió forintot csoportosított át. Ezzel összesen 1,5 milliárd forintba kerül majd a rekonstrukció, amelybe a létesítmény tulajdonosa - és egyben a focicsapatot működtető ZTE Rt.-ben 26 százalékot birtokló - zalaegerszegi városi önkormányzat is beszáll 360 millió forinttal.
Sebők Miklós
