BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adósságot vállal át az FVM

Idén és 2003-ban összesen 72,5 milliárd forintot fordít a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) a mezőgazdasági gazdálkodók adósságának átvállalására. A támogatáshoz ősszel juthatnak hozzá az érintett bankok és gazdák.

2002. augusztus 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány az elemi károk okozta nehézségek áthidalására 72,5 milliárd forintot vállal át a gazdálkodóktól a hitelek egy részének törlesztésére, illetve a jövedelemkiesés pótlására. Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter sajtótájékoztatóján bejelentette: a tárca az idei évre meghatározott 60 milliárd forintból 15 milliárd forintot különít el a legalább 25 százalékos jövedelemkiesést okozó kárt elszenvedő gazdák részére.

A fennmaradó, 2002. évre szánt összeget a kormány a bankok részére fizeti ki, enyhítendő a gazdálkodók adósságterheit. A tárca egyezteti a bankokkal a hitelek átvállalásának részleteit, melyet követően várhatóan október--novemberben jutnak hozzá a pénzintézetek a törlesztésekhez. A kárenyhítés iránti kérelmeket a falugazdákon keresztül a megyei FVM-hivatalokhoz kell eljuttatni.
Az eredetileg a mezőgazdaság versenyképességének fokozására szánt pénzt azért csoportosították át, mert az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került gazdáknak gyors segítségre van szükségük. Csak a hitelek egy részének átvállalásával érhető el, hogy a gazdálkodók a következő gazdasági évre is felkészüljenek, és folyamatos maradhasson a termelés - jelentette ki a miniszter.
(NAPI)

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet