BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az új autópályák épülnek közbeszerzéssel

Augusztustól megkezdődnek az M7-es és az M3-as újabb szakaszainak építési munkálatai - jelentette be Csillag István. Közbeszerzési eljárás helyett meghívásos pályázaton választják ki a kivitelezőket, de Csillag szerint a szigorú pályázati feltételek garantálják a verseny tisztaságát. A beruházások becsült értéke 200 milliárd forint, a finanszírozásra azonban egyelőre nem vehetők igénybe európai uniós források.

2002. július 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövő hétfőn hozzák nyilvánosságra a korábban kiírt autópálya-építési pályázatok nyerteseinek névsorát - jelentette be Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter tegnap. A közútfejlesztési program keretében még 2002 őszén megkezdődnek a munkálatok az M7-esen, az M70-esen és az M3-ason. A kivitelezőket közbeszerzés helyett meghívásos pályázat útján választják ki, de a miniszter szerint a tender feltételei szigorúbbak a közbeszerzési eljárások során megszokottnál. Ennek értelmében a pályázóknak magyar középvállalatokat is be kell vonniuk a kivitelező konzorciumokba, és az alvállalkozók kiválasztásakor kötelező lesz kikérni a Nemzeti Autópálya Rt. előzetes hozzájárulását. A továbbiak során azonban ragaszkodnak a nyílt előminősítéses közbeszerzési pályázatok kiírásához - tette hozzá Csillag.
A mintegy 200 milliárd forint értékű beruházások finanszírozására egyelőre nem vehetők igénybe források az Európai Unió közlekedésfejlesztésre létrehozott ISPA előcsatlakozási alapjából, a támogatásnak ugyanis előfeltétele, hogy a műszaki terveket engedélyeztessék a megfelelő uniós szervekkel. Csillag közölte, hogy a később kiírandó pályázatokat már egyeztetik Brüsszellel, így nem lesz akadálya annak, hogy a beruházások költségeinek akár 50 százalékát uniós forrásokból fedezzék.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet