Az M3-as új, 60 kilométer hosszú szakaszának építése november 30-án befejeződik - erősítette meg Farkas László. Addigra elkészül a Miskolc felé leágazó M30-as egy 5,5 kilométer hosszúságú szakasza, valamint a Polgárt elkerülő út is. Azt egyébként továbbra sem tudni teljes bizonyossággal, hogy Polgár után Nyíregyházát vagy Debrecent éri el előbb a pálya, esetleg mindkét várost egyszerre, és azt sem, hogy autópályaként vagy autóútként épül-e tovább az M3-as. Farkas szerint erről egy-két hónapon belül dönteni kell, ha a jelenlegi kormány még ebben a ciklusban avatni szeretne. Mindenesetre Polgárnál olyan csomópontot alakítanak ki, hogy onnan - szülessen bármilyen döntés - Nyíregyháza, illetve Debrecen felé is elágazhat a sztráda.
A most épülő autópályán már csaknem teljes egészében végig lehet menni, a készültségi fok mintegy 90 százalékos. A Magyar Autópálya-építő Konzorcium a csaknem 70 milliárd forintos beruházási költségnek 80-85 százalékát használta fel ez idáig. A Polgár és Oszlár között 14,2 milliárd forintból épülő Tisza-híd is csaknem teljesen elkészült. Az autópályát lényegében már „öltöztetik”, az utolsó aszfaltréteget terítik fel, szerelik a védőkorlátokat, kerítést húznak fel, növényeket ültetnek.
Jó ütemben épül az M3-ast Miskolccal összekötő M30-as is. Ennek egyelőre egy 5,5 kilométer hosszúságú szakaszát adják át november 30-án, ez az M3-ast a régi 3-as úttal köti össze Emőd térségében. Innen Miskolcig 24,5 kilométer hosszban épül tovább az M30, amelynek átadási határideje 2003. november 30.
I. S.
