A múlt évinél jobb minőségű és több dinnye terem az idén - jelentette be Mártonffy Béla, a Magyar Zöldség-gyümölcs Terméktanács ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint a tavalyi 180 ezer tonna után 2002-ben mintegy 200 ezer tonnás termés valószínű. Ennek csaknem a felét várhatóan exportálják a termelők. A kivitel Cseh-, Lengyel- és Németországba, valamint a balti és a skandináv országokba irányul. A dinnye magyarországi pozícióját az idén is védővámmal javítják, amely július első napján lép életbe.
