BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több dinnye terem az idén, mint tavaly

2002. június 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt évinél jobb minőségű és több dinnye terem az idén - jelentette be Mártonffy Béla, a Magyar Zöldség-gyümölcs Terméktanács ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint a tavalyi 180 ezer tonna után 2002-ben mintegy 200 ezer tonnás termés valószínű. Ennek csaknem a felét várhatóan exportálják a termelők. A kivitel Cseh-, Lengyel- és Németországba, valamint a balti és a skandináv országokba irányul. A dinnye magyarországi pozícióját az idén is védővámmal javítják, amely július első napján lép életbe.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet