BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A parlament módosítja a munka törvénykönyvét

2002. június 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés jövő heti ülésén tárgyalhatja a munka törvénykönyve módosításáról szóló szocialista javaslatot, miután a parlament foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága tegnap általános vitára alkalmasnak találta az előterjesztést. Az ellenzéki képviselők szerint a módosítás elsősorban a szakszervezetek és nem a munkavállalók érdekeit szolgálja, s az MSZP ezzel a javaslattal fizeti meg a szakszervezetek választási támogatását. A 19 szocialista képviselő egyéni indítványaként beterjesztett módosítás szerint visszakapják véleményezési jogukat a szakszervezetek a szervezeti egység átalakítása vagy más átszervezés esetén. A változtatás többek között rögzíti, hogy minden munkavállalónak hetente két nap pihenőidő jár újra, azzal a szigorítással, hogy ebből az egyiknek vasárnapra kell esnie. A vasárnapi munkavégzésre kötelezett dolgozók az aznapi munkájuk után legalább ötvenszázalékos bérpótlékra jogosultak.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet