Az Országgyűlés jövő heti ülésén tárgyalhatja a munka törvénykönyve módosításáról szóló szocialista javaslatot, miután a parlament foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága tegnap általános vitára alkalmasnak találta az előterjesztést. Az ellenzéki képviselők szerint a módosítás elsősorban a szakszervezetek és nem a munkavállalók érdekeit szolgálja, s az MSZP ezzel a javaslattal fizeti meg a szakszervezetek választási támogatását. A 19 szocialista képviselő egyéni indítványaként beterjesztett módosítás szerint visszakapják véleményezési jogukat a szakszervezetek a szervezeti egység átalakítása vagy más átszervezés esetén. A változtatás többek között rögzíti, hogy minden munkavállalónak hetente két nap pihenőidő jár újra, azzal a szigorítással, hogy ebből az egyiknek vasárnapra kell esnie. A vasárnapi munkavégzésre kötelezett dolgozók az aznapi munkájuk után legalább ötvenszázalékos bérpótlékra jogosultak.
D. E. L.
