BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormányváltás érdekében az MSZP kész a kompromisszumra

A Magyar Szocialista Párt (MSZP) és a Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) már egyeztet a kölcsönös jelölt-visszaléptetésekről, de ezekről nem közöltek még részleteket. Medgyessy Péter szocialista miniszterelnök-jelölt felszólította a kormányt - amely szerinte már csak ügyvezető szerepben működik -, hogy ezentúl ne kössön nagy értékű szerződéseket.

2002. április 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MSZP és az SZDSZ megkezdte az egyeztetési tárgyalásokat a kölcsönös jelölt-visszaléptetésekkel kapcsolatban. Mindkét fél egyformán kész a kompromisszumra, ahol szükséges, ott az MSZP visszalépteti a jelöltjeit, hogy egyetlen rendszerváltó szavazat se vesszen el - jelentette be Kovács László, az MSZP pártelnöke a választások első fordulóját értékelő sajtótájékoztatóján. Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje részleteket még nem közölt a két párt egyeztetéseiről, ugyanakkor hangsúlyozta: a kormányalakításnál számítanak az SZDSZ-re, így az eddig ismertetett árnyékminiszter-jelöltek személye is változhat. Egy kormánytag személye azonban biztos: a pénzügyminiszter László Csaba lesz.
A miniszterelnök-jelölt arra buzdítja a választókat, hogy a második fordulóban is menjenek el szavazni, a kormányváltást akaró, de parlamenten kívül maradt pártok szavazóitól pedig azt kéri, hogy a második körben a szocialistákat támogassák. Medgyessy ugyanakkor önmérsékletre szólította fel a jelenlegi - véleménye szerint már csak ügyvezetőként működő - kormányt: ezentúl már ne vállaljon újabb, hosszú távú kötelezettségeket, s ne kössön nagy értékű szerződéseket. Medgyessy - korábbi ígéretéhez híven - továbbra is kész a két választási forduló között ismét vitázni Orbán Viktorral. Az újabb szócsata időpontja egyelőre még bizonytalan.
A nem végleges adatok szerint az MSZP-re összesen 2,35 millióan, a Fidesz-MDF közös listára pedig 2,30 millióan szavaztak az első választási fordulóban. Az első körben már 24 szocialista, valamint egy MSZP-SZDSZ közös képviselő került be a parlamentbe, míg a Fidesznek eddig 20 képviselőt sikerült delegálnia az egyéni körzetekből.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika
Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet