Magyarország továbbra is jól áll a régióban a külföldi tőkéért folytatott versenyben - mondta Pongorné Csákvári Marianna, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára. Az OECD adatai szerint ugyanis 2001 végéig egy lakosra számítva Magyarországra 2711 dollár, Csehországba 2368 dollár, Lengyelországba 1114 dollár, Szlovákiába pedig 972 dollár értékű működőtőke érkezett. A teljes állománynál a nagy piaccal rendelkező Lengyelország vezet 43,0 milliárd dollárral, Magyarország 27,2 milliárd dollárral második, Csehország 24,3 milliárddal harmadik. Szlovákiában 5,3 milliárd dollárt fektetettek be a múlt év végéig.
