BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig Magyarország vezet a tőkeimportban

2002. április 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország továbbra is jól áll a régióban a külföldi tőkéért folytatott versenyben - mondta Pongorné Csákvári Marianna, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára. Az OECD adatai szerint ugyanis 2001 végéig egy lakosra számítva Magyarországra 2711 dollár, Csehországba 2368 dollár, Lengyelországba 1114 dollár, Szlovákiába pedig 972 dollár értékű működőtőke érkezett. A teljes állománynál a nagy piaccal rendelkező Lengyelország vezet 43,0 milliárd dollárral, Magyarország 27,2 milliárd dollárral második, Csehország 24,3 milliárddal harmadik. Szlovákiában 5,3 milliárd dollárt fektetettek be a múlt év végéig.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet