Idén márciusban tovább lassult a magyarországi feldolgozóipari konjunktúra. Ezt tükrözi a beszerzési menedzserindex (BMI) egyhavi 1,8 százalékpontos csökkenése, így a mutató 51,9 százalékon áll - adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Ezzel szemben a tavalyi harmadik hónap még némi növekedést és 56,8 százalékos BMI-értéket hozott. Az első negyedévben a feldolgozóipar teljesítménye jóval szerényebben növekedett, mint a korábbi években. A logisztikusok véleménye szerint a 2001-ben kezdődött növekedéslassulás 2002 további részében is folytatódik. Ezt jelzi, hogy márciusban a BMI minden részindexe csökkent februárhoz képest. Ezek közül a foglalkoztatási mutató a februári változatlanság után most az alkalmazotti létszám csökkenésére utal. A lassuló konjunktúrát jelzi az is, hogy a beszerzési árak várt növekedése szintén jóval kisebb a februárinál. A külgazdaság számára némi vigaszt jelenthet, hogy miközben az export indexe csökkent - de még mindig a stagnálást jelző 50 százalék fölött van -, addig az importmennyiség mutatója fél százalékponttal e szint alá süllyedt.
D. L.
