BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A feldolgozóiparban is lassult a növekedés

Március folyamán a feldolgozóipar helyzetét leíró beszerzési menedzserindex 1,8 százalékponttal, 51,9 százalékra mérséklődött. A logisztikusok megítélése szerint a lassuló ütemű növekedés az esztendő további részében is fennmarad.

2002. április 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén márciusban tovább lassult a magyarországi feldolgozóipari konjunktúra. Ezt tükrözi a beszerzési menedzserindex (BMI) egyhavi 1,8 százalékpontos csökkenése, így a mutató 51,9 százalékon áll - adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Ezzel szemben a tavalyi harmadik hónap még némi növekedést és 56,8 százalékos BMI-értéket hozott. Az első negyedévben a feldolgozóipar teljesítménye jóval szerényebben növekedett, mint a korábbi években. A logisztikusok véleménye szerint a 2001-ben kezdődött növekedéslassulás 2002 további részében is folytatódik. Ezt jelzi, hogy márciusban a BMI minden részindexe csökkent februárhoz képest. Ezek közül a foglalkoztatási mutató a februári változatlanság után most az alkalmazotti létszám csökkenésére utal. A lassuló konjunktúrát jelzi az is, hogy a beszerzési árak várt növekedése szintén jóval kisebb a februárinál. A külgazdaság számára némi vigaszt jelenthet, hogy miközben az export indexe csökkent - de még mindig a stagnálást jelző 50 százalék fölött van -, addig az importmennyiség mutatója fél százalékponttal e szint alá süllyedt.
D. L.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet