A Széchenyi terv hamarosan kiterjed majd azokra az önkormányzatokra és vállalkozásokra is, amelyek a határon túl, a Kárpát-medence területén hajtanak végre beruházásokat - jelentette ki Matolcsy György gazdasági miniszter. A tárcavezető szerint korábban a Kárpát-medence egységes gazdasági rendszerként funkcionált, s célszerű újból egy szerves gazdasági egységet megteremteni. Az állam és a gazdaság határai ugyanis nem esnek feltétlenül egybe. Matolcsy véleménye szerint az önkormányzatok és a polgármesterek közvetítésével kialakulóban van egy olyan magyar-magyar hálózat, amely a kedvezménytörvény jogi és politikai sikerein alapul.
