BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilistól tovább épül a szlovén-magyar vasút

2002. március 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április végén indulhat a szlovén-magyar vasút újabb, Zalalövő-Zalaegerszeg-Boba szakaszának át-, illetve megépítése, összesen 60 milliárd forint költséggel, öt ütemben - jelentette be Mayer Ferenc, a MÁV Rt. szombathelyi beruházási igazgató-helyettese. A fele részben EU-támogatásból megvalósuló, 2006 decemberében záruló fejlesztéssel óránként 120 kilométeres sebességre alkalmas pályát alakítanak ki. Ehhez 65 kilométer hosszan rehabilitálják a meglévő vonalat, 17 kilométeren új nyomvonal, további 3,5 kilométeren teljesen új pályarész épül. A beruházás része a zalaegerszeg-andráshidai vasútállomás, továbbá a Zala folyón egy, a leendő bobai deltánál pedig három új híd építése.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet