BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A budapesti irodák 22 százaléka még üres

2002. március 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg a fővárosi irodák 22 százaléka üresen áll, ám kevés az új beruházás, ezért várhatóan 1-2 éven belül megszűnik a túlkínálat - véli Ongjerth Richárd, a Studio Metropolitana Kht. ügyvezető igazgatója. A budapesti kihasználatlansági mutató Kelet-Közép-Európában a legmagasabb. A kht. által megkérdezett ingatlanpiaci cégek vezetői szerint 2002-ben 60-100 ezer négyzetméter új irodára lesz igény. A túlkínálat nyomán az 1995-ös 24,2 euró/négyzetméteres havi bérleti díj 2001-re 22,7 euróra csökkent. Prágában 38,9 euró, Bécsben 25,9 euró, Varsóban 48,6 euró, Moszkvában pedig 71,3 euró az átlag.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet