A kormány elképzelései szerint tíz év múlva a magyarországi lakáshelyzet minden tekintetben megközelíti az európai uniós átlagot - jelentette ki Hegedűs Éva, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Az otthonteremtési program legfontosabb célja az volt, hogy a lakásállomány megújítása érdekében évi 40 ezer új otthon épüljön, eközben felgyorsuljon a meglévő lakások korszerűsítése, növekedjen a bérlakások aránya, valamint bővüljön a lakásmobilitás.
