A következő négy évben a kormány 150 milliárd forintot fordítana a turizmus fejlesztésére, ez csaknem 600 milliárd forint értékű fejlesztést tenne lehetővé - mondta Lasztovicza Jenő, az Országos Idegenforgalmi Bizottság elnöke. A remények szerint 2006-ban egy külföldi látogató átlagosan már több mint 250 eurót költ, 2001-ben ez az összeg 143 euró volt.
