Az eurózónához való csatlakozás jóval több előnyt hoz Magyarország számára, mint amennyi esetleges hátránnyal jár - mondta Kovács Álmos, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára. Az eurózónához való csatlakozás esetén elveszti jelentőségét a folyó fizetési mérleg egyenlege. A folyó mérleg hiánya, illetve többlete akkor már csak azt mutatja, hogy melyik országba vándorol nagyobb külföldi tőke. Az is fontos szempont szerinte, hogy a versenyképesség megőrzése érdekében az alacsony inflációt mindenképpen fenn kell tartani, ehhez feltétel, hogy ne legyen „durván” eltérő a gazdaságpolitika az egyes országokban.
