BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem bővül az USA-ba irányuló magyar kivitel

A múlt év első 11 hónapjában látványosan nőtt a Németországban és a Franciaországba irányuló magyar kivitel, míg az egyesült államokbeli export stagnált az előző évihez képest.

2002. január 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra is jól teljesít a magyar külgazdaság: 2001 első 11 hónapjában a külkereskedelem passzívuma 3,239 milliárd euró lett, 610 millióval kisebb mint az előző év azonos időszakában. A legfontosabb relációk közül Németországgal szemben 443 millió euróval 2,626 milliárd euróval emelkedett a 11 havi többlet értéke az előző évihez képest. A forgalom szerint második partner Ausztriával szemben viszont 112 millió euró passzívum alakult ki, míg Olaszországgal is 755 millió euró hiányt sikerült összehozni a múlt esztendőben. A tíz legfontosabb ország közül hattal szemben javult, míg néggyel romlott a forgalom egyenlege. A múlt évben stagnált az Egyesült Államokba irányuló magyar export az előző évihez képest, viszont 20 százalékkal nőtt az import, ezért itt elolvadt az utóbbi években rendre kialakuló magyar kiviteli többlet.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet