A korábban vártnál több, összesen hét társaság adta be szolgáltatói igényét a Hírközlési Felügyelethez (HíF) december 23-án, a távközlési piacnyitás napján – mondta Frischmann Gábor, a HíF elnöke. Elsőként a Vivendi Telecom Hungary nyújtotta be jelentkezését (a sorrendnek annyiban van szerepe, hogy a cégek érkezési sorrendjükben válogathatnak az úgynevezett előhívószámok közül). Másodikként a PanTel, majd a KábelNet, a Matáv, az eTel, a MatávCom és a Global jelentette be igényét. A társaságok január 22-étől kezdhetik meg szolgáltatásukat a nyílt távközlési piacon.
