BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres az UNICEF Apró az aprókért érmegyűjtési akciója

2001. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozitív fogadtatásra talált a november 15-én indult Apró az aprókért elnevezésű pénzgyűjtési akció, amelynek keretében több bank, a Magyar Posta és általános iskolák bekapcsolásával gyűjtik össze az EMU-tagországok érméit (NAPI Gazdaság, 2001. november 7., 1. oldal). Ezeket csak kevés bank váltja be, igen magas jutalék ellenében. Aki azonban lemond az aprópénzről, az felajánlhatja a UNICEF javára például a hitelintézetekben és a postákon megtalálható gyűjtőkbe dobva az aprót. Az akció az első hét tapasztalatai szerint sikeres lesz, hiszen mindenhol kilószámra gyűlnek az érmék, amelyek ellenértékét az UNICEF felerészt a harmadik világ gyermekeire fordítja, felerészt az elmaradott hazai térségek iskolái, óvodái fejlesztésére költik - mondta lapunknak Sarlós Gábor, az akciót koordináló Pepper Kommunikációs Ügynökség Kft. ügyvezetője. Hozzátette, hogy több irodaház, cégek és baráti társaságok is jelezték: segítenének az érmegyűjtési akcióban. Várhatóan 50-80 millió forint értékű, több tonna súlyú érme gyűlik majd össze.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet