BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar NATO-beszállítók itthon esélyesebbek

2001. november 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon eddig 161 cég szerzett NATO-beszállítói minősítést, köztük a Magyar Védelmiipari Szövetség tagvállalatainak 90 százaléka. Azoknak a társaságoknak, amelyek jelentősebb NATO-programokban is részt szeretnének venni, iparbiztonsági vizsgálaton is át kell esniük, hogy minősített NATO-információkhoz juthassanak. A NATO biztonsági beruházási programjaiban (NSIP) azonban inkább csak a hazai projektekben remélhetnek részvételt a magyar cégek, az ilyen tenderek 60 milliárd forint értékben indulnak. Nyugat-európai pályázatokon inkább csak úgy juthatnak szerephez, hogy a Magyarországon tendergyőztes külföldi hadiipari nagyvállalattal alvállalkozói kapcsolatot létesítenek, majd sikeres együttműködés esetén ezek a nemzetközi társaságok más NATO-tagállamok tendereinek megnyerése után a magyar partnereiknek is adhatnak megbízásokat. Jellemzőnek ugyanakkor az számít, hogy mindig a tenderben érintett ország tagvállalatai a legesélyesebbek a beszerzéseknél, sokszor az ellentételezés miatt is.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet