Az idei szőlőtermés 810 ezer tonna lett, a tavalyi 680 ezer tonna után - mondta Vonza András, földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter. Tavaly ősszel 1,7 millió hektoliter bor volt a szüret kezdetén a pincékben, idén pedig 2,4 millió hektoliter. A szőlő- és borágazat piaci zavarainak enyhítésére a kormány eddig összesen 4,5 milliárd forint támogatást adott, ebből 2,5 milliárdot a tokaji borvidék kapott. Vonza reményei szerint a borexport több mint 1 millió hektoliter lesz, a belföldi fogyasztás pedig eléri a 3,5 millió hektolitert.
