A folyó fizetési mérleg hiánya az idei várható 1-1,5 milliárd euró után jövőre 1,5-2 milliárd euró közötti sávban marad - véli a pénzügyi tárca prognózisában. A PM jövőre a GDP 4 százalékos növekedésével számol. A költségvetés kiadási oldalának determinációi miatt a 2002. évi államháztartási egyenleg várhatóan a tervezett - a GDP 3,2 százaléka - mérték körül alakul. Jövőre az export növekedése csak kissé csökken és a bővülés 9-11 százalék lehet. Az előrejelzés szerint a belföldi felhasználáson belül a beruházások várhatóan 7-8 százalékkal nőnek. A lakossági fogyasztás összességében várhatóan 4-4,5 százalékkal növekszik 2002-ben.
