BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot vág az MNB?

2001. november 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Morgan Stanley múlt pénteki elemzésében úgy vélte, a közeljövőben kamatot csökkent az MNB, hiszen a magyar deviza jelenleg az euróval szemben 5 forinttal erősebb, mint volt szeptemberben. Márpedig a jegybankelnök nemrégiben a külső tényezők kedvező alakulására hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy a szeptemberi árfolyam is elég jó az idei inflációs célkitűzés teljesítéséhez.
Járai Zsigmond hétvégi kijelentése szerint elképzelhető, hogy akár 50 bázisponttal is kamatot csökkent az MNB. Mivel erről nem csupán a monetáris tanács, hanem az úgynevezett monetáris bizottság is dönthet, egy esetleges kamatváltozásról nem csak a tanács hétfői ülésnapján határozhatnak.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet