A Morgan Stanley múlt pénteki elemzésében úgy vélte, a közeljövőben kamatot csökkent az MNB, hiszen a magyar deviza jelenleg az euróval szemben 5 forinttal erősebb, mint volt szeptemberben. Márpedig a jegybankelnök nemrégiben a külső tényezők kedvező alakulására hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy a szeptemberi árfolyam is elég jó az idei inflációs célkitűzés teljesítéséhez.
Járai Zsigmond hétvégi kijelentése szerint elképzelhető, hogy akár 50 bázisponttal is kamatot csökkent az MNB. Mivel erről nem csupán a monetáris tanács, hanem az úgynevezett monetáris bizottság is dönthet, egy esetleges kamatváltozásról nem csak a tanács hétfői ülésnapján határozhatnak.
