A Fővárosi Közigazgatási Hivatal kívánságára a múlt héten a fővárosi közgyűlés önkormányzati rendeletben szabályozta a budapesti távhőszolgáltatásból való kilépés részletes feltételeit. Ez a kilépés feltételeit nem érinti, a testület csupán magasabb szintre emelte a szabályozást - tájékoztatta lapunkat Horváth Mihály, a Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Rt. műszaki vezérigazgató-helyettese.
A szakember szerint az, hogy az önkormányzat által jóváhagyott Főtáv-üzletszabályzat helyett önkormányzati rendeletben rögzítik a kilépés részletes feltételeit, nem jelent lényegi változást. Eddig és ezután is szabadon dönthetnek a fogyasztók arról, maradnak-e a rendszerben vagy elpártolnak attól. Ezután azonban figyelembe kell venni, hogy a rendszerből távozók nem károsítják-e a bennmaradókat.
A Főtávnál átlagban több a rendszerbe újonnan belépő, mint az azt elhagyó. Az évente 1600 MW összteljesítményű szolgáltatónál évi 1-3 MW nagyságú a rendszerből kilépő fogyasztó. Az évente újonnan belépők - elsősorban új irodaházak, bevásárlóközpontok - igénye ugyanakkor 20-30 MW, tehát minden ellenkező állítással szemben pozitív a mérleg - mondotta a Főtáv műszaki vezetője.
R. Zs.
