BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GM vállalati központokat csábítana Magyarországra

Újabb tízéves gazdaságfejlesztési programot hirdetett meg a gazdasági tárca, amelynek keretében nemzetközi cégeket buzdítanak arra, hogy mind több stratégiai fontosságú szolgáltatási funkciót hozzanak Magyarországra. Mindehhez az állam az évtized során összesen 50 milliárd forinttal járulna hozzá.

2001. október 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Minisztérium (GM) elkészítette a regionális szerepkörű vállalati központok letelepítését célzó tízéves programját. A tárca szándékai szerint a Magyarországon letelepedett nemzetközi cégeket arra ösztönzik, hogy mind több szolgáltatási funkciójukat hozzák az országba. A többféle síkon megjelenő ösztönzés célja, hogy a vállalatok kutatásfejlesztési, logisztikai, stratégiai vagy elosztó központjukat is ide telepítsék.
A programra pénz is kerül: a tíz évre biztosítandó magyarországi forrás 138,5 milliárd forint. Az elképzelések szerint az állam a legtöbbet az infrastruktúra fejlesztésére, közvetlen beruházási támogatásra, valamint kutatás-fejlesztésre áldozná, a tíz év során összesen ötvenmilliárd forintot. Az önkormányzatok szerepe minimális volna, uniós forrásból pedig a remények szerint összesen 15,5 milliárd forintot sikerül szerezni. A terhek oroszlánrészét a magánszféra állná, amelyet csaknem 84 milliárdos tehervállalásra szeretné rávenni a GM.
A tízéves fejlesztési terv célja, hogy oldja a telephelyi tényezők szűkösségét. Az ezt célzó alprogramok a vállalati központok letelepítéséhez szükséges infrastruktúrát fejlesztik, közvetlen beruházási támogatásokat adnak, elősegítik a kutatás-fejlesztést és a humán erőforrás minőségének javítását, javítják az önkormányzati szolgáltatásokat, valamint a vállalati központok letelepítését marketinggel segítik.
D. L.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet