A Gazdasági Minisztérium tegnap bejelentette, hogy szeptemberben a regisztrált munkanélküliek száma augusztushoz képest csaknem 400 fővel, 344 599 főre csökkent, és 24 ezerrel elmaradt a tavaly szeptemberitől. Ez egy hónap alatt a szezonálisan megtisztított adatok szerint 1000 fős csökkenésnek felel meg. Egy év alatt Budapesten 2,5 százalékra esett munkanélküliségi ráta, Borsod-Abaúj-Zemplénben viszont továbbra is 18 százalék. A munkaadók az augsztusinál 30 ezerrel több, szeptemberben 44 100 munkahelyet jelentettek be, a munkaügyi hivatalok hónap végén 92,4 ezer álláshelyet tartottak nyilván.
