BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetőeljárás zsebszerződés miatt

2001. október 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zsebszerződés miatt indított büntetőeljárást a Szegedi Rendőr-kapitányság egy magyar és egy német állampolgár ellen - erősítette meg az MTI információját a kapitányság vezetője. Egy német férfi 1998-ban kft.-t alakított a Csongrád megyei Ásotthalmon, s a környéken tizenhárom tanyát vásárolt cégének. A törvények szerint termőföldet külföldi állampolgár nem vehet, ezért egy helybéli férfival vásároltatta fel a tanyákhoz járó földet további hét földterülettel. A 30-35 hektár föld árát a német állampolgár fizette ki, a tulajdonjog pedig a magyar férfi nevére került. Írásban rögzítették, hogy miután a magyar jogszabályok lehetővé teszik, a föld átkerül a német férfi tulajdonába, de akkor már nem fizet érte. A rendőrség az ügyet vádemelési javaslattal hamarosan átadja az ügyészségnek.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet