BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tokaj-hegyalján befejeződött a korai szőlők szedése (Kimaradt!!)

2001. október 4. csütörtök, 18:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 6 ezer mázsa korai érésű szőlőt szállítottak be a kijelölt pincészetekbe Tokaj-hegyalján – derül ki az MTI jelentésből. A termés nagyobb hányada 17–18 fokos, a tavalyi 19 fokot meghaladó átlaggal szemben. A Tokaj Kereskedőház Rt. a muscat ottonel kilogrammjáért – cukorfoktól függően – 55–65 forintot, míg a sárgamuskotályért 70–80 forintot fizet. Az igazi tokaj-hegyaljai nagyszüret, a furmint és hárslevelű fajták és az aszú szedése a történelmi hagyományoknak megfelelően a hónap végén kezdődik. Idén a történelmi borvidéken még az évszázados tavalyi rekordot is 100 ezer mázsával meghaladó, összesen 485 ezer mázsa termésre számítanak. A kései szüret „rá is fér a szőlőkre” – mondta a kereskedőház vezetője –, mivel a cukorfok még jóval alatt van a tavalyinak, így a szőlősgazdák amennyire tudnak, kivárnak a szürettel. A szemeknek ugyanis még legalább két-három hétig tartó napsütésre lenne szüksége, hogy a megfelelő cukorfokot elérjék.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet