Csütörtökön úgy döntött a jugoszláv kormány, hogy megszünteti a hajózási korlátozást a Duna újvidéki szakaszán. A belgrádi hatóságok szerint az év végéig a Száva jugoszláviai szakaszát is hajózhatóvá lehetne tenni. A jugoszláv kormány döntése értelmében a folyót az 1253. és az 1258. folyamkilométer közötti, újvidéki szakaszon megnyitják a hajóforgalom előtt - jelentette az MTI.
A kormány kikötötte, hogy a hajók saját felelősségükre és kockázatukra vehetik igénybe a Duna ezen szakaszát. Miroljub Labus jugoszláv miniszterelnök-helyettes korábban ezt a kikötést azzal magyarázta, hogy a NATO-bombázás után a folyómederben maradhattak fel nem robbant aknák. Zeljko Majer, a szövetségi közlekedési miniszter tanácsadója úgy nyilatkozott, hogy a Száva jugoszláviai szakaszát még az év végéig biztonságossá lehet tenni, s így e folyóra is fel lehetne oldani a hajózási tilalmat. A Duna medrének teljes mentesítését magyar-dán együttműködésben végzik.
