A magyarországi termények 1,7 százalékánál, az importból származók 0,8 százalékánál találtak a megengedettnél több növényvédőszer-maradékot - tájékoztatta közleményben a Növény- és Talajvédelmi Szolgálat az MTI-t. A szolgálat elmúlt öt évi adatai alapján leggyakrabban a gombaölő szerek okoznak gondot. A hazai áruknál határérték fölötti értéket salátánál, sóskánál, illetve spenótnál találtak, a külföldieknél az Olaszországból származó alma és körte, a spanyol narancs, a marokkói paprika, illetve az olasz és spanyol paradicsom között volt határérték feletti áru.
