BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minisztérium az építésügynek

2001. szeptember 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felelős lakásügyi, de legalábbis építésügyi minisztériumért lobbizott tegnap a pártok lakáspolitikai szakértői előtt a Társaság a Lakásépítésért Alapítvány.
A politikusok egy csak az építéssel foglalkozó elkülönült szervezetet mindannyian támogattak. Fürjes Árpád, az FKGP parlamenti képviselője egyértelműen kiállt az új minisztérium mellett. Béki Gabriella (SZDSZ), illetve Horváth Csaba (MSZP) úgy vélték, hogy egy központi szervezet koncentráltan tudná felhasználni a jelenleg négy minisztérium között szétosztott forrásokat.
A kiadott építési engedélyek, illetve a használatba vételi engedélyek száma között hosszú távon átlagosan 20 százalék a különbség. Vagyis minden ötödik építési engedélyből nem lesz lakás. Tavaly elszakadt egymástól a két mutató, az engedélyek száma éppen a duplája volt az elkészült lakásokénak, így másfél éves átfutási idővel számolva az idén 27-30 ezer új lakás átadása várható - vélekedett Földi Tamás, a Társaság a Lakásépítésért Alapítvány elnöke.
(NAPI)

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet