Felelős lakásügyi, de legalábbis építésügyi minisztériumért lobbizott tegnap a pártok lakáspolitikai szakértői előtt a Társaság a Lakásépítésért Alapítvány.
A politikusok egy csak az építéssel foglalkozó elkülönült szervezetet mindannyian támogattak. Fürjes Árpád, az FKGP parlamenti képviselője egyértelműen kiállt az új minisztérium mellett. Béki Gabriella (SZDSZ), illetve Horváth Csaba (MSZP) úgy vélték, hogy egy központi szervezet koncentráltan tudná felhasználni a jelenleg négy minisztérium között szétosztott forrásokat.
A kiadott építési engedélyek, illetve a használatba vételi engedélyek száma között hosszú távon átlagosan 20 százalék a különbség. Vagyis minden ötödik építési engedélyből nem lesz lakás. Tavaly elszakadt egymástól a két mutató, az engedélyek száma éppen a duplája volt az elkészült lakásokénak, így másfél éves átfutási idővel számolva az idén 27-30 ezer új lakás átadása várható - vélekedett Földi Tamás, a Társaság a Lakásépítésért Alapítvány elnöke.
(NAPI)
