Amennyiben a MÁV Rt. bevételi tervének teljesítésénél gondok jelentkeznek, akkor szeptember második felében a költségelemek minden részét áttekinti a cég – mondta Kukely Márton, a vasúttársaság vezérigazgatója az MTI-nek. Az első félévben az áruszállításban a tervezetthez képest csökkent a belföldi fuvar volumene és az exportteljesítmény, június és július során a bevételkiesés 1,5 milliárd forint volt, amelyet főleg az exportszállítások elmaradása okozott. A MÁV azt reméli, hogy az adósságkezelésben javul pozíciója. A vállalatnak jelenleg 20 milliárd forinttal tartoznak külföldi vasúttársaságok. A kormány összesen 63 milliárd forint adósságot vesz át a társaság 100 milliárdot meghaladó adósságállományából.
