A költségvetés az idén kétmilliárd forinttal segíti az önkormányzatok hulladékgazdálkodását. E keretből az első pályázati fordulóban 878 millió forint támogatást osztottak ki 251 település között. Így a saját erővel együtt 1564 millió forint beruházás valósulhat meg. A támogatás révén összesen 30 szállítójárművet vesznek az önkormányzatok, emellett három komposztálótelep, öt hulladékgyűjtő udvar, három átrakóállomás és 551 gyűjtősziget épül. A keretből megmaradó több mint egymilliárd forintra szeptember 15-éig adhatnak be újabb pályázatokat az önkormányzatok.
