Magyarországon idén január és július között 600 petajoule volt az energiafelhasználás, szemben a tavalyi első héthavi 600,5 petajoule-lal - az Energia Központ Kht. adatai szerint. Az olajegyenértékben kifejezett energiafelhasználás a hét hónap során 14,33 millió tonna volt. A stagnáló felhasználás oka, hogy a fűtési időszak átlaghőmérséklete tavaly és idén egyaránt 5,2 Celsius-fok volt. A felhasználáson belül a villamosenergia-fogyasztás 22 533 gigawattórát tett ki, ez 1,4 százalékos bővülés az előző évihez képest.
