BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stagnált az energiafelhasználás

2001. augusztus 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon idén január és július között 600 petajoule volt az energiafelhasználás, szemben a tavalyi első héthavi 600,5 petajoule-lal - az Energia Központ Kht. adatai szerint. Az olajegyenértékben kifejezett energiafelhasználás a hét hónap során 14,33 millió tonna volt. A stagnáló felhasználás oka, hogy a fűtési időszak átlaghőmérséklete tavaly és idén egyaránt 5,2 Celsius-fok volt. A felhasználáson belül a villamosenergia-fogyasztás 22 533 gigawattórát tett ki, ez 1,4 százalékos bővülés az előző évihez képest.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet