A Financial Times értesülése szerint lemondott a magyarországi diákhitelprogram két brit tanácsadója, mivel nem értenek egyet a finanszírozás tervezett megváltoztatásával. Nicholas Barrt és Ian Crawfordot, a London School of Economics szakértőit az késztette a távozásra, hogy a hitelkamatok csökkentése végett állami források támogatják a programot. Véleményük szerint emiatt csökken a rendelkezésre álló összeg, illetve a lépés a költségvetés számára is problémát okozhat az állami hitelfelvétel miatt. Az Oktatási Minisztérium tegnap átadta a Diákhitel Központ Rt.-t a Postabank és Takarékpénztár Rt.-nek. Az átadásról augusztus 9-én határozott a kormány. A vételárról a szaktárca nem adott felvilágosítást. Az MTI szerint a Postabank részvényadásvételi szerződéssel vásárolta meg a központot, annak saját tőkéjét és üzleti értékét figyelembe vevő áron. Sajtóértesülések szerint a bank mintegy 500 millió forintot adott a DHK-ért. Ez az összeg nagyjából megegyezik a DHK Rt. június eleji saját tőkéjével. A Postabank reményei szerint a tulajdonosváltás miatt nem csúszik a diákhitel előkészítése. A kitöltött nyomtatványokat szeptember 3-tól lehet benyújtani az arra kijelölt postákon.
