A magyarországi hűtéstechnikai piac forgalma éves szinten mintegy ötvenmilliárd forint, a komfortcélú hűtéstechnikai berendezések többségét a nyári hónapokban értékesítik - mondta el az MTI-nek Zoltán Attila, a Hűtő- és Klímatechnikai Vállalkozások Szövetségének elnöke. A különféle klímaberendezések kiskereskedelmi értékesítése a májustól késő őszig terjedő időszakban eléri a 22 milliárd forintot. A forgalom másik részét a technológiai célú nagy hűtéstechnikai berendezések adják.
